msgbartop

komentārs par jautājumiem, politikā, kultūrā, vides un tehnoloģiju
msgbarbottom

04 augusts 10 Patērē, klusēt un Die: A atvadīšanās pret slēpjas

flock of sheep

Image via Wikipedia

Lielākā daļa interneta lietotāju ir lurkers, pasīva lietotājiem, kuri nekad nav radīt jebkādu saturu, nekad piedalīties diskusijās, nekad pievienot komentārus. Tas zināmā mērā izskaidro ārkārtas panākumus Facebook . Visuresošā Facebook "līdzīgs pogu" ļauj pasīvo lietotājiem mijiedarboties ar tiešsaistes saturu ar vienkāršu klikšķi, jums nav nepieciešams komentēt, jums nav nepieciešams izmantot jūsu smadzenes vispār. Varbūt tas ir arī iemesls, kāpēc sociālo mediju platformām, piemēram, MySpace ir bijuši mazāk veiksmīgi. Jūs varat pielāgot MySpace profilus daudz vairāk, nekā jūs varat ar Facebook profilu, it īpaši, ja jūs esat apmierināti, izmantojot nedaudz html, bet jums tiešām ir nepieciešams, lai pievienotu saturu, lai saņemtu kaut ko no tā. Fakts ir, lielākā daļa cilvēku vienkārši nav ieinteresēti, kā viņu profila lapas parādās. Norīkošanu nepāra triviāls ziņu, noklikšķinot uz "patīk" un spēlēt spēles, piemēram, " Farmville "ir atalgojot sociālo mediju pieredzi par daudz. Just to, kas ir nepareizi ar šo? Es dzirdu jūs lūdzat ar pieaugošo toni sašutumu un dusmas.

(Vairāk ...)

Tags: , , , , , , , , ,

27 jūlijs 10 Ask un jūs saņemsiet: Sūdzēties par čivināt

hitler on the phone Es pirmo reizi pamanīju, cik efektīva Twitter sūdzību varētu būt kādu laiku atpakaļ. Man bija nejauši apspriežot problēmas man bija, kam ar WordPress spraudnis " SezWho ". Lai būtu godīgi, man nebija briesmīgi godīgi, es tweeted kaut ko pa līniju "šis spraudnis sūkā", kad patiesībā, problēma bija, visticamāk, izraisīja konfliktu ar kādu citu spraudnis, un nav īsti problēma ar SezWho vispār. Es biju pārsteigts, ka dažu stundu laikā padarot savu komentāru, SezWho sazinājās ar mani, izmantojot Twitter un izgāja no savas veids, kā atrisināt šo problēmu. Es atvainojās tiem lekt uz secinājumiem, un es biju ļoti gandarīts un pārsteidza ar savu centību un profesionalitāti.

Daudzi uzņēmumi tagad ir sociālo mediju klātbūtne. Ja jums ir sūdzības, jūs varat viegli atrast savu sociālo mediju profilu un sūdzēties viņiem tieši. Just Google ", tik un tā par čivināt" vai "tik un tā tālāk Facebook ", un jūs atradīsiet kompānija jūs meklējat ļoti ātri. Vai nevajadzētu padarīt kļūda es netīšām darīju: darīt nedaudz pētījumu pirms Jūs sūdzaties, lai pārliecinātos, ka problēma ir faktiski vaina attiecīgā uzņēmuma.

Nodarbojas ar sūdzībām par sociālo tīklu vietnēs ir kļuvusi par nozīmīgu sabiedrisko attiecību uzdevums. Daudzi uzņēmumi izmanto par "sociālo tīklu komanda", lai tiktu galā ar šādām sūdzībām. Saskārušies ar problēmu, pozitīvi var pārvērst sliktu publicitāti par preci un dusmīgs klients var mainīties no sliktiem balamute lai dziedātāja ar uzslavām. Kā tas parasti notiek, pīkstošs ritenis izpaužas tauki, un, ja jūs neesat apmierināts jūs varētu arī saņemt kādu smērvielu. Piemēram:

(Vairāk ...)

Tags: , , , , , , ,