msgbartop

komentārs par jautājumiem, politikā, kultūrā, vides un tehnoloģiju
msgbarbottom

06 jūlijs 8 Klimata pārmaiņu Politiskā Futbols

zemes nojaukšana bumbu Piektdien 04/07/2008 pirmajā visaptverošu novērtējumu par ietekmi uz Austrālijas klimata pārmaiņām, profesors Ross Garnaut ziņots, ka austrālieši ir jāmaksā vairāk par pārtiku, degvielu un enerģiju, vai riskēt pieaug bojā gājušo skaits, ekonomiskus zaudējumus un iznīcināšanu dabas brīnumus, piemēram, Lielo Barjerrifu.

Howard Valdības politika attiecībā uz vidi, klimata pārmaiņām un globālo sasilšanu: skepticisma, bezdarbības un nelokāms atteikumu ratificēt Kioto protokolu bija maz vai neko, lai risinātu problēmas, ko rada Garnaut ziņojumu un citiem līdzīgiem pētījumiem izvirzīti. Tomēr, tā bija zināmā mērā ļoti politiski vērīgs. Howard saprata, ka jebkādi pozitīvi pasākumi vides politikā būtu milzīgas ekonomiskās izmaksas un ir politisks inde. Tomēr, Howard neizdevās precīzi novērtētu Austrālijas vēlētāju noskaņojumu un nepilnīgu vides politiku, viņš ņēma viņa pazemojoša 2007 Sidnejas applūst sakarā ar globālo sasilšanu sakāve tika uzskatīta par pārāk maz, pārāk vēlu. Zaļo pieaugums par spēku ir jārēķinās ar to apliecina, ka vide ir tagad lielas bažas ievērojamu kopienas daļām.

Kevin '07 kampaņa guvusi ievērojamus panākumus, paziņojot, vides politiku, kas vismaz šķiet, ir dažas uzticamību, kamēr kapitulācija uz Gunn ir celulozes rūpnīcas tiek likts uz vienu pusi. Tur bija galvenie Tasmanijas sēdekļi, kas varētu būt apdraudēts bija Labor iebilda pret dzirnavas. Rudd valdība neapšaubāmi ir bojāts nesenā trauma virs degvielas cenām. Lēmumu par emisiju kvotu tirdzniecības sistēmu un sasniegtu Kioto mērķus, varētu bojāt Rudd valdība vēl vairāk starp iedzīvotāju grupām, kas balso ar savu gūžas kabatām prātā. Tas faktiski var uzlabot savu stāvokli starp tiem, ar patiesas rūpes par vidi. Ka slepena zēni ir neapšaubāmi jau jāizvērtē statistiku. Tomēr klimata pārmaiņas politiskajā futbols ir looming vairāk kā nojaukšanas bumbu abām politikas pusēs.
Sidneja tuksnesis Varbūt tas ir būtisks trūkums ar demokrātiju. Tas ir dabiski, ka jebkura valdība cenšas nodrošināt savu politisko izdzīvošanu. Lai to izdarītu, tas vienmēr ievieš īstermiņa politiku, kas vērsta apstiprināšanai jau nākamajā vēlēšanu posmā. Darījumi ar vidi vienmēr ir vajadzīgs daudz ilgtermiņa redzējums un liela daļa no īstermiņa ekonomiskās sāpes; padarot "klimata skepticisms" ļoti pievilcīgu atbildi.

Šķiet skaidrs, ka valdībām vienmēr rada politikas programmas saskaņā ar nodomu balsot. Atbildība galu galā kļūst vēlētājiem. Ja lielākā daļa nav gatavi tērēt vairāk par benzīnu un nest upurus, lai palīdzētu glābt vidi valdības ir maz ticams, ka kaut kas vairāk nekā tikai lietderīgi trokšņi, mēģinot nomierināt mazākumu, kuri saprot, ka ziedojumi ir nepieciešami, lai nodrošinātu izdzīvošanu darīt cilvēku suga.

Ironija ir ilgtermiņa ekonomiskās izmaksas ignorējot saglabāšanu, būs daudz lielāki par īstermiņa grūtībām, mēs varētu izturēt nākotnes nodrošināšanai. Cik daudz labklājība mēs dzīvotu, ja krasta līnijas ir zem ūdens un pārējā valsts ir kļuvusi tuksnesis?

Tags: , , , , , , , , ,

05 marts 8 Gazas krīzes

Gazas un Izraēlas ir uz sliekšņa visi ārā kara - pirms tā ir pārāk vēlu, rada milzīgu globālu sašutumu par pamieru, lai apturētu vardarbību un aizsargāt civiliedzīvotājus Pierakstieties ārkārtas petīciju. Gazas un Izraēlas krīze ir ārpus kontroles. Tas ir pienācis tas: asiņaina pilna mēroga iebrukums vai pārtraukšanu fire.1 ar raķetes līst uz leju no abām pusēm, Izraēla uzsāka zemes uzbrukums Gazas joslā šīs nedēļas nogalē. Vairāk nekā simts kaujiniekiem un civiliedzīvotājiem no abām pusēm melo dead.2 Nākamās 48 stundas, ir ļoti svarīgi - Izraēlas kabinets apspriedīs lielāku invāziju trešdien. Bet Hamas peldēja atpakaļ Gazas pamiera mēnešiem, un 64% izraēliešu atbalsta ideju.

Abas puses zinātu, ka viņi ir cīņa par pasaules leģitimitāti, un starptautiskās sabiedriskās domas skaitu. Mums ir nepieciešams milzīgu globālu sašutumu par uguns pārtraukšanu tagad - parakstīt avārijas petīciju zemāk, tad uz priekšu šo ziņu draugiem un ģimeni. Mēs piegādājam mūsu petīciju vecāko Izraēlas un palestīniešu līderiem šonedēļ, kā arī lielu stendu kampaņu:

avaz.org pārtraukt uguni tagad

Iedzīvotāji abās pusēs ir izmisis par drošību. Daudzi eksperti uzskata, ka bez pamieru, lai stabilizētu Gazu, nav iespēju panākt vispārēju mieru un taisnīgu divu valstu vienošanos. Bet ASV joprojām saglabā Neviens nedrīkst runāt ar Hamas, pati Izraēla ir sākusi lauzt šo tabu, un valsts ziņojumus un mūsu pašu kontakti liecina, ka Eiropas un arābu amatpersonas tagad atbalsta Gazas pamieru.

Tāpat kā Hezbollah un Izraēlas kara 2006, šis konflikts ir vērpšanai no kontroles. Tāpat kā tas notika pēc tam, starptautiskais spiediens var palīdzēt panākt pamieru šodien. Kaujinieku veikt sabiedrisko domu ļoti nopietni. Tāpēc pieņemsim sūtīt vienotu pasaules ziņu karojošajām pusēm, lai apturētu vardarbību - parakstīt petīciju un izplatīt vārdu šodien:

avav.org parakstīt petīciju

ANO jau ir aicinājusi abas puses pārtraukt jebkādu vardarbību - Eiropas Savienības, Turcijā, Krievijā, Lielbritānijā, Jordānija, Saūda Arābija un daudzas citas valstis ir pievienojušās pasaules koris. Tas ir ne tikai kara, bet pieaug humanitārā krīze. Pēdējā mēneša laikā mēs tikāmies ar ES Tuvo Austrumu sūtnis Marc Otte un vecāko konsultantu Eiropas Savienības dalībvalstīm, lai nodrošinātu aicinājumu uz pamieru un starptautiski, pārrauga atvēršanu Gazas robežšķērsošanas, un mēs esam redzējuši progresu, jo no starptautiskās community.5 Ir daudz ko darīt. Mēs esam cīnījās grūti īstiem Tuvo Austrumu sarunu, bet, ja Gazas ir stabilizējies, ilgstošu mieru nav iespējams.

Avoti:

 1. Iebrukuma vai pamiers :
  Guardian ziņas ziņojums par Izraēlas debatēm:
 2. Londonas ziņu reportāžu Times :
  abas puses, apgalvojot, veiksmi, 110 miruši
 3. Raķetes tagad sasniedzot Izraēlas pilsēta Ashkelon
 4. 64% izraēliešu atbalsta pamiera sarunas ar Hamas
 5. ANO un ES aicinājums izbeigt vardarbību
 6. Eiropas un starptautiskās politikas novirzot
 7. Starptautiskās politikas pozīcijas mainās

Tags: , , , ,