msgbartop

komentare klausimais politikoje, kultūros, aplinkosaugos ir technologijos
msgbarbottom

04 rugpjūtis 10 Vartok, tylėti ir mirti: atsisveikinimas prieš pasiklysti

flock of sheep

Vaizdas per Vikipedija

Dauguma interneto vartotojų yra lurkers; pasyvūs vartotojai, kurie niekada sukurti bet kokį turinį, niekada dalyvauti diskusijose, niekada rašyti komentarus. Tai tam tikru laipsniu paaiškina neeilinį sėkmę Facebook . Visur Facebook ", pavyzdžiui, mygtuką" leidžia pasyvūs vartotojai bendrauti su interneto turiniu su paprastu spragtelėjimu; Jums nereikia komentuoti, jums nereikia naudotis savo smegenis ne visiems. Galbūt tai kodėl socialinės žiniasklaidos platformos, kaip antai , "MySpace" buvo mažiau sėkmingas. Galite tinkinti "MySpace" profilių daug daugiau nei jūs galite su Facebook profilis, ypač jei esate patenkintas naudojant mažai html, bet jums tikrai reikia rašyti tam tikrą kiekį gauti ką nors iš jo. Paprastas faktas yra, dauguma žmonių tiesiog nėra įdomu, kaip atrodo jų profilis puslapiai. Siunčiamos nelyginis trivialus pranešimą, paspauskite "patinka" ir žaisti žaidimus, kaip " Farmville "yra naudingas Social Media patirtis daug. Tiesiog kas yra negerai su tuo ?! Aš išgirsti jūsų paklausti, turinčioms didėjančios tonas pasipiktinimo ir pasipiktinimą.

(Daugiau ...)

Žymės: , , , , , , , , ,

27 10 liepa Klauskite ir jūs gausite: Pranešti Twitter

hitler on the phone Aš pirmą kartą pastebėjo, kaip veiksmingai Twitter " skundas gali būti šiek tiek laiko atgal. Aš atsainiai aptarti problemą man buvo su WordPress įskiepių " SezWho ". Tiesą sakant, buvau nelabai teisinga; Aš tweeted kažką išilgai linijos "Šis kištukas šlamštas", kai iš tikrųjų problema buvo greičiausiai sukėlė konfliktą su kitu įskiepiai ir tikrai ne problema su SezWho ne visiems. Buvau nustebęs, kad per kelias valandas daro mano komentarą, SezWho susisiekė su manimi per "Twitter" ir išėjo iš jų būdas išspręsti problemą. Aš atsiprašė juos šokinėja į išvadas ir buvau labai patenkintas ir sužavėtas jų kruopštumo ir profesionalumo.

Daugelis bendrovių dabar yra socialinės žiniasklaidos buvimas. Jei turite nusiskundimų, jūs galite lengvai rasti savo socialinės žiniasklaidos profilį ir skundžiasi jiems tiesiogiai. Tiesiog "Google "taip ir taip" Twitter "arba" taip ir taip ant Facebook "ir rasite bendrovę jūs ieškote labai greitai. Nekurkite klaidą aš netyčia padarė: padaryti šiek tiek mokslinių tyrimų prieš jums skundžiasi įsitikinti problema yra iš tikrųjų nagrinėjamos įmonės kaltė.

Skundų dėl socialinių tinklų svetaines tapo svarbi ryšių su visuomene vykdyti. Daugelis bendrovių įdarbinti "socialinio tinklo komanda" kovoti su tokių skundų. Susidūrėme su problema teigiamai gali kreiptis bloga viešumo į geras ir piktas klientas gali pakeisti iš blogos Balamute iki giria dainininkas. Kaip paprastai atsitinka, Piskliwy ratas gauna tepalo, ir, jei esate nepatenkinti jums gali taip pat kažkiek tepalu. Pavyzdžiui:

(Daugiau ...)

Žymos: , , , , , , ,