msgbartop

komentarai klausimais politikos, kultūros, aplinkosaugos ir technologijos
msgbarbottom

04 rugpjūtis 10 Vartok, tylėti ir Die: A atsisveikinimas kelią pasiklysti

flock of sheep

Vaizdas per Vikipedija

Dauguma interneto vartotojų yra lurkers; pasyvūs vartotojai, kurie niekada generuoti bet kokį turinį, niekada dalyvauti diskusijose, niekada rašyti komentarus. Tai tam tikru laipsniu paaiškina nepaprastą sėkmę "Facebook" . Visur "Facebook" kaip mygtuko 'leidžia pasyvūs vartotojams bendrauti su interneto turiniu su paprastu spragtelėjimu; jums nereikia komentarą, jums nereikia naudotis savo smegenis ne visiems. Galbūt tai, kodėl socialinės žiniasklaidos platformų, tokių kaip "MySpace" buvo mažiau sėkmingas. Galite tinkinti "MySpace" profilių daug daugiau nei jūs galite su Facebook profilis, ypač jei esate patogiai naudojant šiek tiek html, bet jums tikrai reikia rašyti tam tikrą turinį, gauti ką nors iš jo. Paprastas faktas yra tai, dauguma žmonių tiesiog nedomina, kaip atrodo jų profilių puslapius. Siunčiamos keista trivialus pranešimą, spustelėdami "mėgsta" ir žaisti žaidimus kaip " Farmville "yra naudingas socialinės žiniasklaidos patirties daug. Tiesiog tai, kas negerai su tuo? Aš išgirsti jūsų paklausti su didėjančios tonas pasipiktinimą ir pasipiktinimo.

(Daugiau ...)

Žymės: , , , , , , , , ,

27 liepa 10 Paklauskite ir jūs gausite: Pranešti apie Twitter

hitler on the phone Aš pirmą kartą pastebėjau, kaip veiksmingai "Twitter" skundas gali būti jau seniai. Buvau atsainiai aptarti problemą aš turėjau su WordPress įskiepiai " SezWho ". Tiesą sakant, man buvo nelabai teisinga; Aš tweeted kažką išilgai "šis įskiepis užknisa", kai iš tiesų, problema greičiausiai sukėlė konfliktą su kitu plugin ir tikrai ne su SezWho problema ne visi linijas. Buvau nustebęs, kad per kelias valandas padaryti savo komentarą, SezWho kreipėsi į mane per Twitter ir išėjo iš jų būdas išspręsti šią problemą. Aš atsiprašė juos šokinėja į išvadas, ir aš buvo labai malonu ir sužavėtas jų kruopštumo ir profesionalumo.

Daugelis bendrovių dabar yra socialinės žiniasklaidos buvimas. Jei turite nusiskundimų, jūs galite lengvai rasti savo socialinės žiniasklaidos profilį ir skųstis jiems tiesiogiai. Tiesiog "Google "taip ir taip" Twitter "arba" taip ir taip "Facebook ", ir jūs rasite bendrovę jūs ieškote labai greitai. Nekurkite klaidą aš netyčia padarė: padaryti šiek tiek mokslinių tyrimų prieš jums skundžiasi, kad įsitikintumėte, jog problema iš tikrųjų yra atitinkamos bendrovės kaltės.

Nagrinėti skundus dėl socialinių tinklų svetaines tapo svarbi viešųjų ryšių pratimų. Daugelis kompanijų įdarbina "socialinio tinklo" komandą kovoti su tokių skundų. Susidūrėme su problema, teigiamai gali virsti bloga viešumo į gėrio ir piktas klientas gali keisti nuo blogų Balamute iki giria dainininkė. Kaip paprastai atsitinka, Čīkstošs ratas gauna tepalo, ir, jei esate nepatenkinti jūs galite taip pat gauti šiek tiek riebalų. Pavyzdžiui:

(Daugiau ...)

Žymos: , , , , , , ,