msgbartop

komentaras dėl klausimų politikos, kultūros, aplinkosaugos ir technologijos
msgbarbottom

04 rugpjūtis 10 Vartok, tylėti ir mirti: atsisveikinimas Prieš pasiklysti

flock of sheep

Vaizdas per Vikipedija

Dauguma interneto vartotojų yra lurkers; pasyvūs vartotojai, kurie niekada generuoti bet kokį turinį, niekada dalyvauti diskusijose, niekada rašyti komentarus. Tai tam tikru laipsniu paaiškina neeilinį sėkmę Facebook . Visur Facebook "kaip mygtukas" leidžia pasyvūs vartotojams bendrauti su interneto turiniu su paprastu spragtelėjimu; Jums nereikia pateikti pastabų nereikia daryti savo smegenis ne visiems. Galbūt tai, kodėl socialinės žiniasklaidos platformos, kaip antai , "MySpace" buvo mažiau sėkmingas. Galite tinkinti MySpace profilių daug daugiau nei galite su Facebook profilis, ypač jei esate patenkintas naudojant mažai html, bet jums tikrai reikia, kad galėtumėte dalį turinio, kad gauti ką nors iš jo. Paprastas faktas yra, dauguma žmonių tiesiog nedomina, kaip atrodo profilių puslapiuose. Siunčiamos nelyginis trivialus pranešimą, paspausdami "patinka" ir žaisti žaidimus, kaip " Farmville "yra naudingas socialinės žiniasklaidos patirties daug. Tiesiog tai, kas blogo, kad ?! Aš išgirsti jūsų paklausti didinama tonas pasipiktinimą ir pasipiktinimo.

(Daugiau ...)

Žymės: , , , , , , , , ,

27 liepa 10 Paklauskite ir jūs gausite: Pranešti Twitter

hitler on the phone Aš pirmą kartą pastebėjo, kaip veiksmingai Twitter skundas gali būti jau seniai. Buvau atsainiai aptarti problemą aš turėjau su WordPress įskiepių " SezWho ". Tiesą sakant, man buvo ne siaubingai teisinga; Aš tweeted kažką išilgai linijos "Šis kištukas šlamštas", kai iš tikrųjų, problema buvo greičiausiai sukėlė konfliktą su kitu įskiepiai ir tikrai ne problema su SezWho ne visiems. Buvau nustebęs, kad per kelias valandas priėmimo savo komentarą, SezWho susisiekė su manimi per "Twitter" ir išėjo iš jų būdas išspręsti problemą. Aš atsiprašė jų šokinėja į išvadas ir man buvo labai malonu ir sužavėtas jų darbštumą ir profesionalumą.

Daugelis bendrovių dabar turi socialinės žiniasklaidos buvimas. Jei turite nusiskundimų, jūs galite lengvai rasti savo socialinės žiniasklaidos profilį ir skųstis jiems tiesiogiai. Tiesiog Google "taip ir taip" Twitter "arba" taip ir taip "Facebook ", ir jūs rasite, kad bendrovė ieškote labai greitai. Nekurkite klaidą aš netyčia padarė: padaryti šiek tiek mokslinių tyrimų prieš jums skundžiasi, kad įsitikintumėte, jog problema yra faktiškai nagrinėjamos bendrovės kaltės.

Nagrinėja skundus dėl socialinių tinklų svetaines tapo svarbia viešųjų ryšių užduotis. Daugelis kompanijų įdarbina "socialinio tinklo grupę" spręsti tokius skundus. Susidūrėme su problema pozityviai gali paversti bloga viešumo į geras ir piktas klientas gali pakeisti iš blogos Balamute iki giria dainininkas. Kaip paprastai atsitinka, Čīkstošs ratas gauna tepalo, ir, jei esate nepatenkinti jums gali taip pat kažkiek tepalu. Pavyzdžiui:

(Daugiau ...)

Žymos: , , , , , , ,