msgbartop

komentář k otázkám politiky, kultury, životního prostředí a technologie
msgbarbottom

04.08.10 Konzumovat, být zticha a zemřít: rozloučení proti číhající

flock of sheep

Image via Wikipedia

Drtivá většina uživatelů internetu jsou nakukovači; pasivními účastníky, kteří nikdy generování obsahu, nikdy účastnit diskusí, nikdy psát komentáře. To do jisté míry vysvětluje mimořádný úspěch Facebooku . Všudypřítomný Facebook "jako tlačítko" umožňuje pasivní uživatelům pracovat s on-line obsahu s jednoduchým kliknutím; nemusíte komentovat, nemusíte vykonávat svůj mozek vůbec. Možná je to také důvod, proč sociální média platformy, jako je MySpace byly méně úspěšné. Můžete přizpůsobit MySpace profily mnohem víc, než si můžete s profilem na Facebooku, a to zejména v případě, že jste pohodlně používat trochu html, ale vy opravdu potřebujete, abyste mohl psát nějaký obsah, aby si nic z toho. Prostým faktem je, že většina lidí prostě nemají zájem o to, jak se objevují stránkách svého profilu. Vysílání lichý triviální zprávy, kliknutím na "rád" a hraní her, jako je " Farmville ", je pro mnohé obohacující sociální média zkušenost. Jen to, co je na tom špatného ?! Slyšel jsem, že se zeptáte s rostoucí tónem rozhořčení a pobouření.

(Více ...)

Tagy: , , , , , , , , ,

27.července 10 Zeptejte se a budete obdrží: Stěžovat si na Twitteru

hitler on the phone Poprvé jsem si všiml, jak efektivní Twitter stížnost mohla být před časem. Byl jsem náhodně diskutovat problém jsem měl s WordPress plugin " SezWho ". Chcete-li být upřímný, nebyl jsem hrozně spravedlivý; I tweeted něco v duchu "to plugin nasává", když ve skutečnosti, problém byl pravděpodobně způsoben konfliktem s jiným pluginem a není opravdu problém s SezWho vůbec. Byl jsem překvapen, že během několika hodin od provedení můj komentář mě SezWho kontaktovat prostřednictvím Twitteru a šel ven jejich způsobu, jak problém vyřešit. Omluvil jsem se jim za ukvapené závěry, a byl jsem velmi potěšen a ohromen jejich pílí a profesionalitu.

Mnoho společností nyní mají mediální sociální přítomnost. Pokud máte stížnost, můžete snadno najít jejich sociální mediální profil a stěžovat si na ně přímo. Jen Google "tak, a tak na Twitteru" nebo "tak, a tak na Facebooku "a najdete společnost hledáte velmi rychle. Nedělají chybu jsem nechtěně udělal: udělat malý průzkum, než si stěžovat, aby se ujistil, že problém je ve skutečnosti chyba dané společnosti.

Vyřizování stížností na sociálních sítích se stal důležitým public relations cvičení. Mnoho firem zaměstnávat "sítí tým sociální" zabývat se takovými stížnostmi. Jednání s problémem pozitivně může změnit špatnou publicitu na dobré a rozzlobený zákazník může změnit ze špatné mouther na zpěváka chvály. Jak je obvykle případ, pískací kola dostane tuk, a pokud nejste spokojeni můžete také získat nějaké mazivo. Například:

(Více ...)

Tagy: , , , , , , ,