msgbartop

komentář na otázky v politice, kultuře, životním prostředí a technologie
msgbarbottom

04.08.10 Konzumovat, mlčet a Die: rozloučení proti číhající

flock of sheep

Image prostřednictvím Wikipedie

Drtivá většina uživatelů internetu jsou Lurkers; pasivní uživatelé, kteří nikdy vytvářejí jakýkoli obsah, nikdy účastnit diskusí, nikdy psát komentáře. To do jisté míry vysvětluje mimořádný úspěch Facebooku . Všudypřítomné Facebook "jako tlačítko" umožňuje pasivní uživatelům pracovat s on-line obsah s jednoduchým kliknutím; nemusíte komentovat, nemusíte vykonávat svůj mozek vůbec. Možná je to také důvod, proč sociální média platformy, jako MySpace byli méně úspěšní. Můžete přizpůsobit MySpace profily mnohem víc, než se můžete s profilem na Facebooku, zvláště pokud jste pohodlně používat trochu HTML, ale opravdu potřebujete, abyste mohl psát nějaký obsah, aby si něco z toho. Prostým faktem je, že většina lidí prostě nemají zájem o to, jak se objevují jejich profilové stránky. Vysílání lichý triviální zprávy, kliknutím na "rád" a hraní her, jako je " Farmville "je pro mnohé obohacující zkušenost sociální média. Jen to, co je na tom špatného ?! Slyšel jsem, že se zeptáte s rostoucí tónem rozhořčení a pobouření.

(Více ...)

Tagy: , , , , , , , , ,

27.července 10 Proste a vezmete: Stěžovat na Twitteru

hitler on the phone Poprvé jsem si všiml, jak efektivní Twitter stížnost mohla být před nějakým časem. Byl jsem mimochodem diskutovat problém jsem měl s WordPress plugin " SezWho ". Chcete-li být upřímný, nebyl jsem hrozně spravedlivý; I tweeted něco v duchu "Tento plugin nasává", když ve skutečnosti, problém byl pravděpodobně způsoben konfliktem s jiným pluginem a není opravdu problém s SezWho vůbec. Byl jsem překvapen, že během několika hodin od provedení můj komentář mě SezWho kontaktovat prostřednictvím Twitteru a šel ven jejich způsobu, jak problém vyřešit. Omluvil jsem se jim za ukvapené závěry a byl jsem velmi potěšen a ohromen jejich píli a profesionalitu.

Mnoho společností nyní mají mediální sociální přítomnost. Pokud máte stížnost, můžete snadno najít jejich sociální mediální profil a stěžovat si na ně přímo. Jen Google "tak a tak na Twitteru" nebo "tak a tak na Facebooku "a najdete firmu hledáte pro velmi rychle. Nedělají chybu jsem udělal neúmyslně: udělat malý průzkum, než si stěžovat, aby se ujistil, že problém je ve skutečnosti chyba dané společnosti.

Jednání s stížností na sociálních sítí se stala důležitým public relations cvičení. Mnoho společností zaměstnávat "sítí tým, sociální" zabývat se takovými stížnostmi. Jednání s problémem pozitivně může obrátit špatnou publicitu na dobrou a naštvaný zákazník může změnit ze špatné mouther na zpěváka chvály. Jak je obvykle případ, pískací kola dostane tuk, a pokud nejste spokojeni můžete také získat nějaké mazivo. Například:

(Více ...)

Tagy: , , , , , , ,