msgbartop

Komentář k otázkám politiky, kultury, životního prostředí a technologie
msgbarbottom

04.08.10 Konzumovat, být zticha a zemřít: rozloučení proti číhá

flock of sheep

Obrázek přes Wikipedia

Drtivá většina uživatelů internetu jsou nakukovači; pasivní uživatelé, kteří nikdy generovat jakýkoliv obsah, nikdy účastnit diskusí, nikdy psát komentáře. To do jisté míry vysvětluje mimořádný úspěch Facebooku . Všudypřítomný Facebook "jako tlačítko" umožňuje pasivní uživatelům pracovat s on-line obsahu s jednoduchým kliknutím; nemusíte komentovat, nemusíte vykonávat svůj mozek vůbec. Možná je to také důvod, proč sociální média platformy, jako je MySpace byly méně úspěšné. Můžete upravit MySpace profily mnohem víc, než si můžete s profilem na Facebooku, a to zejména v případě, že jste pohodlně používat trochu html, ale co skutečně potřebujete, abyste mohl psát nějaký obsah, aby si něco z toho. Prostým faktem je, že většina lidí prostě nemají zájem o to, jak se objeví stránkách svého profilu. Vyslání zvláštní triviální zprávu, kliknutím na tlačítko "líbí" a hraní her, jako je " Farmville "je pro mnohé obohacující sociální média zkušenosti. Jen to, co je na tom špatného ?! Slyšel jsem, že se zeptáte s rostoucí tónem rozhořčení a pobouření.

(Více ...)

Tagy: , , , , , , , , ,

27.července 10 Proste a vezmete: Stěžovat si na Twitteru

hitler on the phone Nejprve jsem si všiml, jak efektivní Twitter výtka by mohla být před nějakým časem. Byl jsem neformálně debatovat problém jsem měl s WordPress plugin " SezWho ". Chcete-li být upřímný, nebyl jsem strašně spravedlivé; I tweeted něco v duchu "to plugin Sucks", když ve skutečnosti, problém byl pravděpodobně způsoben konfliktem s jiným pluginem, a není opravdu problém s SezWho vůbec. Byl jsem překvapen, že během několika hodin od provedení můj komentář mě SezWho kontaktovat prostřednictvím Twitteru a šel ven jejich způsobu, jak problém vyřešit. Omluvil jsem se jim za ukvapené závěry a byl jsem velmi potěšen a ohromen jejich píli a profesionalitu.

Mnoho firem dnes mají mediální sociální přítomnost. Pokud máte stížnost, můžete snadno najít svou sociální mediální profil a stěžovat si na ně přímo. Jen Google "tak a tak na Twitteru" nebo "tak a tak na Facebooku "a zjistíte, společnost, hledáte velmi rychle. Nedělají chybu jsem nechtěně udělal: udělat malý průzkum, než si stěžovat, aby se ujistil, že problém je ve skutečnosti chyba dané společnosti.

Vyřizování stížností na sociálních sítích se stal důležitým public relations cvičení. Mnoho firem zaměstnávat "sítí tým sociální" zabývat se těmito stížnostmi. Jedná se o problém pozitivně se může obrátit špatnou publicitu na dobré a rozzlobený zákazník může změnit ze špatné mouther na zpěváka chválu. Jak je obvykle případ, pískací kola dostane tuk, a pokud nejste spokojeni můžete také získat nějaké mazivo. Například:

(Více ...)

Tagy: , , , , , , ,