msgbartop

komentář k otázkám v politice, kultuře, životním prostředí a technologie
msgbarbottom

04.08.10 Konzumovat, být zticha a Die: A rozloučení proti číhá

flock of sheep

Obrázek přes Wikipedia

Drtivá většina uživatelů internetu jsou nakukovači, pasivní uživatelé, kteří nikdy vytvářet žádný obsah, nikdy se účastnit diskusí, nikdy psát komentáře. To do jisté míry vysvětluje mimořádný úspěch Facebooku . Všudypřítomný Facebook "jako tlačítko" umožňuje pasivní uživatelům pracovat s on-line obsahem s jednoduchým kliknutím, nemusíte komentovat, nemusíte vykonávat svůj mozek vůbec. Možná je to také důvod, proč sociální média platformy, jako je MySpace byli méně úspěšní. Můžete přizpůsobit MySpace profily mnohem víc, než si můžete s profilu na Facebooku, a to zejména v případě, že jste pohodlně používat trochu html, ale budete opravdu potřebovat, abyste mohl psát nějaký obsah, aby se nic z toho. Prostým faktem je, že většina lidí prostě nemají zájem o to, jak objevit svůj profil stránek. Vysílání lichý triviální zprávu, klepnutím na tlačítko "rád" a hraní her, jako je " Farmville "je vděčná sociální média pro mnoho zkušeností. Jen to, co je na tom špatného? Slyšel jsem, že jste se zeptat s rostoucí tónem rozhořčení a pobouření.

(Více ...)

Tagy: , , , , , , , , ,

27.července 10 Zeptejte se a budete dostávat: Stěžovat si na Twitteru

hitler on the phone Poprvé jsem si všiml, jak efektivní Twitter výtka by mohla být před nějakým časem. Byl jsem náhodně diskutovat problém jsem měl s WordPress plugin " SezWho ". Chcete-li být upřímný, byl jsem strašně fér, já jsem tweeted něco v duchu "tento plugin na hovno", když ve skutečnosti, problém byl pravděpodobně způsoben konflikt s nějakým jiným pluginem, a není opravdu problém s SezWho vůbec. Byl jsem překvapen, že během několika hodin od provedení můj komentář mě SezWho kontaktovat prostřednictvím Twitteru a šel ven jejich způsobu, jak vyřešit tento problém. Omluvil jsem se jim za ukvapené závěry a byl jsem velmi potěšen a ohromen jejich píli a profesionalitu.

Mnoho firem dnes mají sociální mediální přítomnost. Pokud máte stížnost, můžete snadno najít svou sociální mediální profil a stěžovat si na ně přímo. Jen Google "tak a tak na Twitteru" nebo "tak a tak na Facebooku "a zjistíte, společnost, který hledáte velmi rychle. Nedělají chybu jsem nechtěně udělal: udělat malý průzkum, než si stěžovat, aby se ujistil, že problém je ve skutečnosti chyba dané společnosti.

Vyřizování stížností na weby sociálních sítí se stala důležitým public relations cvičení. Mnoho firem zaměstnávat "sociálních sítí" tým pro řešení takových stížností. Jednání s problémem, pozitivně se může obrátit špatnou publicitu na dobro a rozzlobený zákazník může změnit ze špatné mouther na zpěváka chvály. Jak je obvykle případ, pískací kola dostane tuk, a pokud jste nespokojen můžete také získat nějaké mazivo. Například:

(Více ...)

Tagy: , , , , , , ,