msgbartop

komentář na otázky v politice, kultuře, životním prostředí a technologie
msgbarbottom

04.08.10 konzumovat, mlčet a Die: od A rozloučení proti číhající

flock of sheep

Image prostřednictvím Wikipedie

Drtivá většina uživatelů internetu jsou Lurkers; pasivní uživatelé, kteří nikdy vytvářet žádný obsah, nikdy se účastnit diskusí, nikdy psát komentáře. Tato do jisté míry vysvětluje mimořádný úspěch Facebooku. Všudypřítomné Facebook "jako tlačítko" umožňuje pasivní uživatelům pracovat s on-line obsah s jednoduchým kliknutím; nemusíte komentovat, nemusíte k výkonu mozku vůbec. Možná je to také důvod, proč sociální média platformy, jako MySpace byli méně úspěšní. Můžete přizpůsobit MySpace profily mnohem víc, než si můžete s profilem na Facebooku, zvláště pokud jste pohodlně používat trochu HTML, ale co skutečně potřebujete, abyste mohl psát nějaký obsah, aby si nic z toho. Prostým faktem je, že většina lidí prostě nemají zájem o to, jak se objeví jejich profilu stránky. Vysílání lichý triviální zprávy, klepnutím na "rád" a hraní her, jako je "Farmville", je pro mnohé obohacující zkušenost sociální média. Jen to, co je na tom špatného ?! Slyšel jsem, že se zeptáte s rostoucí tónem rozhořčení a pobouření.

(více ...)

Tagy:

27.července 10 Proste a vezmete: Stěžovat na Twitteru

hitler on the phone Poprvé jsem si všiml, jak efektivní, Twitter stížnost mohla být před nějakým časem. Byl jsem mimochodem diskutovat problém jsem měl s WordPress plugin "SezWho". Chcete-li být upřímný, nebyl jsem hrozně spravedlivé; I tweeted něco v duchu "Tento modul nasává", když ve skutečnosti, problém byl pravděpodobně způsoben konfliktem s jiným pluginem a není opravdu problém s SezWho vůbec. Překvapilo mě, že během několika hodin od provedení můj komentář mě SezWho kontaktovat prostřednictvím Twitteru a šel ven jejich způsobu, jak problém vyřešit. Omluvil jsem se jim za ukvapené závěry a byl jsem velmi potěšen a ohromen jejich píli a profesionalitu.

Mnoho společností nyní mají mediální sociální přítomnost. Pokud máte stížnost, můžete snadno najít jejich sociální mediální profil a stěžovat si na ně přímo. Jen Google "tak a tak na Twitteru" nebo "tak a tak na Facebooku" a najdete společnost hledáte pro velmi rychle. Nedělají chybu, jsem nechtěně udělal: udělat malý průzkum, než si stěžovat, aby se ujistil, že problém je ve skutečnosti chyba dané společnosti.

Vyřizování stížností na sociálních sítí se stala důležitým public relations cvičení. Mnoho společností zaměstnávat "sítí tým, sociální" zabývat se takovými stížnostmi. Jednání s problémem pozitivně může obrátit špatnou publicitu na dobré a naštvaný zákazník může změnit ze špatné mouther na zpěváka chvály. Jak je obvykle případ, pískací kola dostane tuk, a pokud nejste spokojeni můžete také získat nějaké mazivo. Například:

(více ...)

Tagy: